Lezárult a 2012. évi Y-Factor – ME! országos tehetségkutató angolverseny internetes része, és kialakult a döntő mezőnye.

Mivel a legjobb tíz csapat közül néhányan lemondták a döntőn való szereplést, így az alábbiak vehetnek részt az utolsó, szóbeli megmérettetésen, amelyre május 11-én pénteken 2 órától kerül sor a nagyalásonyi Kinizsi Pál Általános Iskolában.
A kőszívű (:D) zsűriben helyet foglalnak majd: Likó Marcell, a Vad Fruttik együttes énekes-gitárosa, Csánig Lajos Adrián (Lala :)), a verseny honlapjának alkotója és működtetője, valamint Marton Lívia, a My English Book sorozat és a ME EleMEntary írója.

Raisins Golden
(Árpád Fejedelem Általános és Művészeti Iskola Ibrány, Ibrány)
Szigeti Boglárka 8., Imre Dóra 8., Seres Ágnes 6.
Felkészítő tanár: Puskásné Ördög Vivien
Y-girls
(Gyulai Alapfokú Közoktatási Intézmény Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye, Gyula)
Temaj Erjona 7, Vidó Katinka 7, Nyitrai Dóra 8
Felkészítő tanár: Erdélyi Lajosné
R(adioactive) Girls
(II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Paks)
Feil Liza 8. a, Kolep Tekla 8. b, Péri Babett 7. d
Felkészítő tanár: Nemesné Flaisz Margit
i-ladies
(Alapfokú Közoktatási Intézmény Dürer Albert Általános Iskola Tagintézménye, Gyula)
Timár Orsolya 8, Lőkös Anna 8, Juhász Noémi 7
Felkészítő tanár: Erdélyi Lajosné
Rainbow fun
(Apáczai Csere János Általános Iskola, Apc)
Kis Levente 8., Erdélyi Milán 5., Pajkos Alex 5.
Felkészítő tanár: Baloghné Godó Katalin
Mischievious Bananas
(Tamási Áron Általános Iskola, Pétervására)
Ország Kristóf 7. c, Oláh Bettina 8. b, Szilágyi Fanni 8. b
Felkészítő tanár: Pap Andrea
vegyes team
(Hriszto Botev Ált. Isk, Veszprém)
Czeglédi Levente 7, Gőcze Barnabás 7, Szilágyi Bence 6
Felkészítő tanár: Balázs Árpádné
Desperate Devils
(Tamási Áron Általános Iskola, Pétervására)
Katona Dzsenifer 8. b, Kása Szonja 6. a, Nagy Kristóf 8. b
Felkészítő tanár: Pap Andrea
School elf
(Apáczai Csere János Általános Iskola, Apc)
Simon Janka Eszter 5. o, Martonosi Henrietta 6. o, Jakub Patrícia 6. o
Felkészítő tanár: Baloghné Godó Katalin
Snowballs
(Hriszto Botev Általános Iskola, Veszprém)
Szarka Eszter 8., Szarka Zsófia 5., Vass Nóra Lili 8.
Felkészítő tanár: Balázs Árpádné

Vajon ki nyeri közülük a fődíjat, a hétvégi kikapcsolódást a balatonalmádi Ramada Hotelben? Ez hamarosan kiderül! De senki sem fog üres kézzel hazatérni, erről a szponzoraink gondoskodnak:

A verseny támogatói

Logó Logó Logó Logó Logó Logó Logó